Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál
Nepál

Everest Base Camp, Lobuche East (6119 m)

Cena od
72000 Kč
Destinace
Nepál
Everest
Typ zájezdu
Vysokohorská turistika
Doprava
Letadlo
Strava
Plná penze

Trek nádherným ledovcovým jezerům (Gokyo Lake) a k základnímu táboru pod Mt. Everest vč. výstupu na vrchol Lobuche East (6119 m). V programu je i výstup na vyhlídkové vrcholy Gokyo Ri (5360 m) a Kala Patthar (5550 m).

Program:
1. Odlet z Prahy.
2. Přílet do Kathmandu, společný transfer do hotelu.
3. Pobyt v Kathmandu, individuální program, prohlídka památek města – Svajambhunáth (turisty pojmenován jako „Opičí chrám“), tento chrámový komplex se nachází na pahorku západně od centra, prastará Stupa je věhlasným symbolem nepálského buddhismu, při dobré viditelnosti je odtud výhled na celé údolí Kathmandu; východně od centra se nachází Pašupatináth (nejposvátnější z hinduistických chrámových komplexů v Nepálu halící se do dýmu pohřebních hranic), nedaleko se nachází velká stúpa Boudha (patří k největším na světě a je nejvýznamnějším monumentem tibetského buddhismu mimo území Tibetu), za návštěvu také stojí Pátan (centrum kdysi mocného a nezávislého království).
4. Brzký ranní let z Kathmandu do Lukly (2840 m), přivítání s místními průvodci a nosiči, jednoduchý trek do Phakding (2610 m) cca 3h.
5. Trek údolím řeky Dudh Koshi, vstup do Národního parku Sagarmatha, první výhled na Mt. Everest, přenocování v Namche Bazaru (3440 m), které je hlavním obchodním centrem v oblasti Khumbu, cca 6h.
6. Aklimatizační výstup na vyhlídkový hřeben nad Namche Bazarem (výhledy na Mt. Everest, Ama Dablam aj.), návštěva budhistického kláštera v Khumjung, ve kterém lze vidět yettiho skalp. Přenocování v Khumjung (3790 m), cca 4h.
7. Trek s výhledy na Mt. Everest a Ama Dablam do osady Mong, následuje krátký sestup a dále postupný výstup do osady Dole (4200 m), cca 6h.
8. Kratší den, pozvolný výstup do Machherma (4470 m), cca 4h. Odpolední aklimatizační výstup na přilehlý hřebínek.
9. Trek podél ledovcové morény a ledovcových jezer do Gokyo (4790 m) Gokyo je malá vesnice na úpatí hory Gokyo Ri přímo u břehu třetího jezera Gokyo. Cca 5h.
10. Výstup na vyhlídkový vrchol Gokyo Ri (5360 m) s výhledy na zasněžené velikány (Cho Oyu, Mt. Everest, Makalu aj.), cca 4h. Noc v Gokyo.
11. Trek k pátému jezeru Fifth Lake (5000 m), případně výstup až na vyhlídku Knobby view (5553 m), návrat do Gokyo, cca 3-5h.
12. Trek přes morénu ledovce Ngozumba do malé osady Dragnag (4700 m), cca 4h.
13. Náročný a dlouhý den – výstup do sedla Cho La (5530 m), odkud jsou výhledy na Ama Dablam a další vrcholky. Následuje sestup do osady Dzonglha (4830 m), cca 8 hod.
14. Trek bez velkého převýšení do Lobuche (4910 m), cestou výhledy na Pumori, Ama Dablam. Cca 4h.
15. Trek do nejvýše položené osady Gorak Shep (5140 m), dále trek do základního tábora pod Mt. Everest (Everest Base Camp, 5364 m), případně výstup na vyhlídkový vrchol Kala Pattar (5550 m), zpět do Lobuche, 8-11h.
16. Breefing před výstupem na Lobuche East, výstup do výškového tábora pod Lobuche East (cca 5200 m), noc ve stanu, cca 4h.
17. Brzy ráno začíná výstup na vrchol Lobuche East (6119 m), horní část výstupu je po ledovci. Z vrcholu jsou nádherné výhledy na Mt. Everest, Lhotse, Nuptse, Cho Oyu, Makalu aj. Následuje sestup do výškového tábora, noc ve stanu, cca 8-10h.
18. Sestup do Pangboche (3930 m), cca 6h.
19. Trek do Tengboche (3850 m), návštěva největšího budhistického kláštera v oblasti Khumbu Tengboche Monastery, sestup po hlavní turistické cestě do Namche Bazar (3440 m). Cca 6-7h.
20. Sestup údolím řeky Dudh Koshi do Lukly (2840 m). Cca 6-7h.
21. Ranní let z Lukly do Kathmandu, transfer do hotelu, odpočinek, volné odpoledne.
22. Pobyt v Kathmandu, individuální program, rezervní den. Možnost celodenního výletu do Bhaktapur, nejlépe zachovalého starého města, které je zapsáno do památek světového dědictví UNESCO, a případně do Čangu Nárájan, překrásného a poklidného chrámového městečka.
23. Transfer z hotelu na letiště, odlet z Kathmandu, přílet do Prahy.

Ubytování – v Kathmandu v Thamelu v komfortním hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC, jednolůžkové pokoje jsou za příplatek. Po dobu treku na lodžích, ve dvoulůžkových, výjimečně také vícelůžkových pokojích, společné WC a umývárny, většinou je také k dispozici sprcha (za příplatek). Po dobu výstupu na Lobuche East přenocování ve stanech (stany pro 2 os., jídelní stan).

Stravování – v Kathmandu v hotelu je v ceně snídaně obvykle formou bufetu. Na treku je v ceně plná penze (snídaně, oběd, večeře), případně polopenze (snídaně, večeře) a hrnek čaje či kávy. Nepálská kuchyně je velmi chutná a lehká, převažuje zelenina, brambor, rýže, méně masa, vždy z čerstvých potravin. Na treku je v každé lodži možné koupit balenou vodu, limonády, pivo či další potraviny.

Cena obsahuje:
- ubytování v hotelu *** v Kathmandu se snídaní
- uvítací večeře v Kathmandu
- český průvodce
- transfery z letiště do hotelu v Kathmandu a zpět
- ubytování v lodžích po dobu treku
- plná penze (snídaně, oběd, večeře) po dobu treku
- služby šerpů a nosičů (max. 10 kg/os.) po dobu trvání treku
- letenka z Kathmandu do Lukly a zpět
- místní taxy, pojištění šerpů a nosičů
- poplatky za vstup do národního parku
- povolení k výstupu na Lobuche East
- ubytování ve stanu po dobu výstupu na Lobuche East (2 noci)
- zapůjčení vybavení (horolezecké boty, helma, mačky, sedák, jumar, slaňovací osma, karabiny, lano)
- breefing před výstupem
- služby šerpů, kuchařů a nosičů (max. 10 kg/os.) v průběhu výstupu na Lobuche East
- stravování ve výškovém táboře

Cena neobsahuje:
- letenku do Kathmandu, letištní poplatky
- vstupní vízum do Nepálu (USD 50,-/os., platí se na letišti v Kathmandu)
- obědy a večeře v Kathmandu
- minerální voda, alkoholické i nealkoholické nápoje
- cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu
- spropitné a další služby v průběhu celého pobytu
- jakékoli další náklady vzniklé z důvodu zrušení letu, politických či neočekávaných přírodních vlivů

Ceník
Termín (číslo zájezdu) 06.04. - 28.04.2024 (24305)
12.10. - 03.11.2024 (24306)
Cena trek 72.000

Cena je uvedena v Kč za osobu.
Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu v Kathmandu (1000,- Kč/os./noc).
Minimální počet účastníků: 8
Pro menší než minimální počet účastníků lze trek také zajistit, cena na vyžádání.
Změna programu a data odletu vyhrazena.

Objednávka
Kontaktní údaje
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a s všeobecnými podmínkami. Odesláním formuláře nevzniká závazná rezervace, ozveme se Vám s nabídkou nebo návrhem smlouvy.