Alpy pro seniory


Alpy


Nabídky autobusových zájezdů v roce 2024Nabídky zájezdů na rok 2024 budou aktualizovány v druhé polovině října.
Jakmile budou zájezdy připraveny k prodeji, budou všichni stálí klienti informováni emailem.Tyrolsko pro běžkaře
Rakousko, Wipptal (24201)
21.1. – 27.1.2024

Pohorje
Slovinsko (24202)
25.5. – 1.6.2024

Krušné hory, hřebenová trasa
Česká republika (24203)
15.6. – 22.6.2024

Jindřichohradecko
Česká republika (24204)
13.7. – 20.7.2024
OBSAZENO

Jižní Tyrolsko, Vinschgau poslední volný pokoj
Itálie (24205)
8.9. - 14.9.2024


rezervace zájezdů přes výše uvedené odkazy, emailem, nebo osobně v CK ALPY v Praze 5


Setkání účastníků zájezdů CK ALPY - Alpy pro seniory proběhne v sobotu 2.12.2023, od 13.00 hod
ve Vyšší odborné škole dopravní, (Masná 18, Praha 1) ve školní třídě v 1.patře školy (nikoli v jídelně).

 


 

 

VŠEOBECNÉ INFORMACE K ZÁJEZDŮM

 

 

DOPRAVA, ODJEZDY, MOŽNOSTI PŘISTOUPENÍ
U všech nabízených zájezdů bude doprava zajištěna autobusy. Autobusy budou vyjíždět z Prahy ze zavedeného parkoviště - z Prahy 4, Antala Staška 80 (před poliklinikou). Parkoviště se nachází u stanice metra trasa C stanice “Budějovická” u výstupu z metra směr “Poliklinika” (druhé schodiště vpravo). Doby odjezdů jsou uvedeny u jednotlivých zájezdů. Autobus bude vždy k dispozici po celou dobu zájezdu a bude zajišťovat příjezd k východiskám na jednotlivé túry a odvozy z túr do místa ubytování. Po předchozí domluvě bude možné u každého zájezdu přistoupit nebo vystoupit na trase autobusu např. v Plzni nebo v Českých Budějovicích evtl. v Brně. Zájemci o tuto službu uvedou laskavě tento požadavek již při přihlášení na zájezd.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
U všech zájezdů, bude zajištěno ubytování v penzionech nebo v hotelích většinou ve 2 lůžkových, případně ve 3 lůžkových pokojích se sprchou i WC. U zájezdů je v ceně obsažena polopenze. Při túrách bývá možnost zakoupení občerstvení v údolních střediscích nebo na horské chatě (jídlo, čaj, pití). U všech zájezdů je možné u řidiče autobusu zakoupit nealkoholické nápoje i pivo v plechovkách.

DOPORUČENÁ VÝSTROJ A VÝZBROJ
Turistické oblečení (větrovka, golfky nebo kalhoty na trekking), pohorky resp. pevné trekové boty, ponožky, funkční spodní trička, fleecové bundy, vrchní vrstva - bunda z vhodného materiálu, klobouk nebo čepice proti slunci, kulich, rukavice, kamaše, pláštěnka, tmavé brýle, krém proti UV záření, termoska resp. láhev na pití, čelová baterka, osobní lékárnička s léky, vhodný batoh, teleskopické hole.
Pro zájezd na běžky - běžecké příp. sjezdové lyže, lyžařské boty, vosky, brýle na lyže, ledvinka nebo vhodný batoh na běžky.

CENA ZÁJEZDŮ
U všech zájezdů je v ceně obsažena doprava autobusem tam a zpět včetně přepravy na výchozí místa túr a zpět do místa ubytování a vč. parkovného a dálničních poplatků, mýtného a poplatků za parking. V ceně je dále obsaženo ubytování s polopenzí, průvodcovské služby, pojištění proti úpadku cestovní kanceláře ALPY.
V cenách zájezdů není obsaženo cestovní pojištění, jízdné lanovkami, lodí, místní veřejnou dopravou a ani vstupné do muzea, na zámek, na výstavy, do jeskyní nebo do jiných objektů.

PŘIHLÁŠENÍ NA ZÁJEZD
Při přihlášení (přes www.alpy.cz nebo osobně v CK ALPY) laskavě uveďte, s kým chcete být na zájezdu na pokoji ubytováni. Pokud nemáte vhodného partnera či partnerku – i toto nám krátkou zprávou v přihlášce dejte laskavě vědět. Spolu tak předejdeme nedorozuměním při rozdělování účastníků na pokoje.

ÚHRADA ZÁLOHY – BANKOVNÍ SPOJENÍ
Vaše přihlášení se stane závazným až po složení zálohy, která činí cca 30% z ceny zájezdu. Doplatek se hradí měsíc před odjezdem. Úhradu zálohy i doplatku můžete provést složením hotovostí v CK ALPY v Praze 5, poštovní poukázkou na adresu CK ALPY nebo i bankovním převodem na účet vedený u banky Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1, číslo účtu 2900449689/2010. Jako VS uvádějte číslo smlouvy o zájezdu.

SLEVY
Pro účastníky všech vypsaných zájezdů zůstanou zachovány slevy, které jste uplatňovali i v minulých obdobích u CK ALPY.
Slevy jsou následující:
Všichni ti, kteří se dříve zúčastnili tří zájezdů ALPY pro seniory, získávají u zájezdů do zahraničí slevu 300 Kč a u tuzemských zájezdů pak slevu 200 Kč.
Účastníkům pěti zájezdů CK ALPY bude u zájezdů do zahraničí poskytnuta sleva 400 Kč, u tuzemských zájezdů sleva 300 Kč.
O slevu se laskavě přihlaste sami před podpisem smlouvy. Budete-li uplatňovat slevu po uskutečnění zájezdu, sleva vám nemůže být uznána.

OSTATNÍ INFORMACE
Pokud vám zaměstnavatel na zájezd přispěje nebo uhradí celou cenu zájezdu a bude vyžadovat k úhradě fakturu - není problém. V tomto případě budeme potřebovat správné fakturační údaje vašeho zaměstnavatele (přesný název a úplnou adresu, IČ a DIČ) vč. částky, která má být fakturována.
Na cestu autobusem je nejvhodnějším zavazadlem kufr a příruční taška nebo menší batoh. Do autobusu pro nutné osobní věci a průkazy vezměte malou tašku.
Každý z vás by měl mít na zájezd osobní lékárničku se základním vybavením a hlavně nezapomeňte na osobní léky. Před zájezdem nechte ověřit váš zdravotní stav a nastupujte na zájezd v dobré zdravotní kondici.

POJIŠTĚNÍ
Cestovní pojištění není součástí ceny zájezdu.
Všem našim klientům nabízíme pojištění od AXA Assistance. Informace o pojištění najdete na www.alpy.cz/pojisteni-axa-assistance/. Cena pojištění je uvedena u zájezdů.