Panoramaweg Sudalpen
Panoramaweg Sudalpen
Panoramaweg Sudalpen
Panoramaweg Sudalpen
Panoramaweg Sudalpen
Panoramaweg Sudalpen

Panoramaweg Südalpen

Cena od
9260 Kč
Destinace
Rakousko
Korutany
Slovinsko
Typ zájezdu
Turistika
Doprava
Vlastní
Strava
Snídaně

Dálková cesta Panoramaweg Südalpen spojuje tři kultury (furlánskou, slovinskou a korutanskou) a přináší nezapomenutelné turistické zážitky. 286 kilometrů dlouhá cesta vede z Thörl-Maglernu na italské hranici směrem na východ přes Wurzenpass a majestátní Mittagskogel. Poté pokračuje kouzelnými údolími Bodental a Bärental až na vrchol Hochstuhl (2 237 metrů), který se vypíná vysoko nad Laibacher Feldem a Julskými Alpami. Dále vede podél velkolepé stěny vrcholu Koschuta až na Hochobir. Zde odbočuje na jih do Slovinska a pokračuje přes Bleiburg a Lavamünd na sever po mírném hřebenu Saualpe přes Klippitztörl až ke koncovému bodu a nejvyšší hoře trailu Zirbitzkogelu (2396 metrů). Dálková cesta spojuje nádherné hory a horské oblasti (Hochstuhl, Hochobir), malebná městečka a nespočet kulturních zajímavostí (např. muzeum Wernera Berga v Bleiburgu nebo benediktinský klášter sv. Pavla v Lavanttalu). Panoramaweg Südkärnten nás zavádí k nejteplejším jezerům. Nejznámější z nich je Klopeiner See, jehož teplota v létě dosahuje až 28 stupňů. Jen kousek od jezera Pirkdorfer See leží hora Petzen. Díky kabinové lanovce se turisté snadno dostanou k novému Geo.Domu ve výšce 1700 metrů. Po návštěvě multifunkčního návštěvnického centra UNESCO globálního geoparku Karavanky byste si určitě neměli nechat ujít občerstvení v panoramatické restauraci.

Trek po vrcholech na hranici mezi Rakouskem a Slovinskem

Všem milovníkům dálkových pochodů nabízíme jako samostatný balíček čtyřdenní přechod části uvedené dálkové cesty, která je vedena po hřebenu Karavanek. Hřeben Karavanek tvoří hranici mezi Rakouskem a Slovinskem. Z úzké, ale technicky nenáročné hřebenové cesty jsou úchvatné výhledy na korutanskou jezerní krajinu a na vrcholy mnoha alpských oblastí od Großglockneru ve Vysokých Taurách až po Triglav v Julských Alpách.

Čtyřdenní trek začíná v Rosenbachu, vede přes Hochstuhl (2238 m), nejvyšší vrchol Karavanek, a končí v údolí Bodental u Gasthof Bodenbauer. Nabízený balíček obsahuje přenocování na chatách jak ve Slovinsku, tak v Korutanech (Rakousko) a je kombinací dvou denních etap dálkové trasy Panoramaweg Südalpen.

 

Program a průběh treku:
1. den: individuální příjezd od Rosenbachu, Gästehaus Lanthaler, ubytování ve 2lůžkovém pokoji se snídaní
2. den: část etapy č. 4 celé dálkové trasy z Rosenbachu na chatu Kahkogelhütte/Koča na Golici, 5,15h, 11,9 km, +1150 m, -148 m
servis na chatě: ubytování na společné noclehárně, sprcha na chodbě, snídaně
3. den: etapa č. 5 celé dálkové trasy z chaty Kahkogelhütte/Koča na Golici přes Predigerstuhl na chatu Klagenfruter Hütte, 7 h, 16,1 km, +950 m, -861 m
servis na chatě: ubytování na společné noclehárně, sprcha na chodbě, snídaně
4. den: sestup ke Gasthof Bodenbauer, 2 hod, 6,1 km, +82 m, -692 m
odvoz do východiska a individuální odjezd

Poznámka: Trek a servis pro psy není možný.

Foto: Stefan Filzmoserr

Ceník
Termín 1.6. - 30.9.2024
dvoulůžkový pokoj/společná noclehárna 9260 Kč
jednolůžkový pokoj/společná noclehárna 9680 Kč
příplatek za odvoz pro jednu osobu 4700 Kč

Cena je uvedena v Kč za osobu.
Příjezdy dle domluvy každý den.

Cena obsahuje:

  • 1 x přenocování v pokoji, 2x přenocování na společné noclehárně
  • snídaně
  • zpáteční odvozu do výchozího místa treku
  • každodenní servis Hotline (8 – 20 hod., anglicky/německy) během celého treku
  • informace o celém treku, mapové podklady
Volitelné služby  
pobyt v Gästehaus Lanthaler, ve dvoulůžkovém pokoji 1570 Kč
doprava zavazadel 4140 Kč
doprava z Villach hl. nádraží do Gästehaus Lanthaler 1940 Kč
Objednávka
Kontaktní údaje
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů a s všeobecnými podmínkami. Odesláním formuláře nevzniká závazná rezervace, ozveme se Vám s nabídkou nebo návrhem smlouvy.